Personal

Personal

Namn Titel E-post/Telefon
Abbaskhah Roodsari, Mahdieh Doktorand mahdieh.abbaskhah-roodsari@ekohist.su.se 08‑161250
Ahnland, Lars Doktorand lars.ahnland@ekohist.su.se
Andersson Raeder, Johanna Post doc johanna.andersson-raeder@ekohist.su.se
Andrée, Klara Amanuens klara.andree@ekohist.su.se
Arnberg, Klara Post doc. klara.arnberg@ekohist.su.se
Backman, Sarah Forskningsassistent sarah.backman@ekohist.su.se
Baraibar, Matilda PostdocAnsluten forskare matilda.baraibar@ekohist.su.se 08‑161324
Bengtsson, Louise Doktorand louise.bengtsson@ekohist.su.se
Berg, Daniel Doktorand daniel.berg@ekohist.su.se 08‑164289
Biddle, Kelly Webbredaktör Kursadministratör kelly.biddle@ekohist.su.se 08‑164470
Björnehed, Emma Timlärare emma.bjornehed@ekohist.su.se 08‑163018
Borg, Stefan Vikarierande lektor stefan.borg@ekohist.su.se 08‑162270
Bromley, Christopher Doktorand mark.bromley@ekohist.su.se
Carlén, Stefan Forskare stefan.carlen@ekohist.su.se
Cesmeli, Elif Ekonomihandläggare elif.cesmeli@ekohist.su.se 08‑164468
Cobble, Dorothy Sue Gästprofessor sue.cobble@ekohist.su.se
Corell, Elisabeth Lektor elisabeth.corell@ekohist.su.se
Dellmuth, Lisa Universitetslektor lisa.dellmuth@ekohist.su.se 08‑161076
de los Reyes, Paulina Professor paulina.de_los_reyes@ekohist.su.se 08‑162091
Edvinsson, Rodney Universitetslektor rodney.edvinsson@ekohist.su.se 08‑161386
Elmhorn, Camilla Universitetslektor camilla.elmhorn@ekohist.su.se 08‑162844
Ericsson, Alf Forskare alf.ericsson@ekohist.su.se
Fasakin, Akinbode Doktorand akinbode.fasakin@ekohist.su.se
Feldman, Jonathan Universitetslektor jonathan.feldman@ekohist.su.se 08‑162843
Fleischer, Rasmus Post doc rasmus.fleischer@ekohist.su.se 08‑161102
Franzén, Bo Universitetslektor Bo.Franzen@ekohist.su.se 08‑164792
Fritz, Sven Professor emeritus sven.fritz@ekohist.su.se 08‑162937
Gad, Christoffer Doktorand christoffer.gad@ekohist.su.se 08‑161158
Hammargård, Kajsa Doktorand kajsa.hammargard@ekohist.su.se 08‑161102
Hammarstedt, Anna Doktorand anna.hammarstedt@ekohist.su.se
Hegelund, Erik Doktorand erik.hegelund@ekohist.su.se 08‑164287
Hellroth, Sven IT Administratör Sven.Hellroth@ekohist.su.se 08‑161159
Hellstrand, Sandra Doktorand sandra.hellstrand@ekohist.su.se 08‑161324
Hilding, Per Arne Timlärare Per.Hilding@ekohist.su.se
Hård, Ursula Doktorand ursula.hard@ekohist.su.se
Jackson, Susan Forskare susan.jackson@ekohist.su.se
Jakobsson, Elin Doktorand elin.jakobsson@ekohist.su.se 08‑163120
Jonsson, Ulf Professor emeritus Ulf.Jonsson@ekohist.su.se
Jonsson, Pernilla Universitetslektor pernilla.jonsson@ekohist.su.se
Jonter, Thomas Prefekt Thomas.Jonter@ekohist.su.se 08‑163008
Karsvall, Olof Forskare olof.karsvall@ekohist.su.se
Krickel, Nina Doktorand nina.krickel@ekohist.su.se
Larsson, Sebastian Doktorand sebastian.larsson@ekohist.su.se
Lewén, Aurora Doktorand aurora.lewen@ekohist.su.se
Lindgren, Mattias Universitetslektor mattias.lindgren@ekohist.su.se
Lundgren, Jennifer Kursadministratör jennifer.lundgren@ekohist.su.se 08‑163847
Lundström, Markus Doktorand markus.lundstrom@ekohist.su.se 08‑164094
Malaki, Akhil Universitetslektor akhil.malaki@ekohist.su.se 08‑162683
Malmén, Stina Doktorand stina.malmen@ekohist.su.se
Morell, Mats Professor mats.morell@ekohist.su.se
Myrdal, Janken P Forskare janken.myrdal@ekohist.su.se
Nekomanesh Fard, Sepideh Doktorand sepideh.nekomanesh@ekohist.su.se 08‑164289
Olczak, Nicholas Doktorand nicholas.olczak@ekohist.su.se
Pettersson, Ronny Emeritus Ronny.Pettersson@ekohist.su.se 08‑162139
Pozo Martin, Gonzalo Universitetslektor gonzalo.pozomartin@ekohist.su.se 08‑161077
Reischl, Gunilla Timlärare gunilla.reischl@ekohist.su.se
Retsö, Dag Universitetslektor dag.retso@ekohist.su.se 08‑164284
Rhinard, Mark Professor mark.rhinard@ekohist.su.se 08‑164288
Rosengren, Emma Doktorand emma.rosengren@ekohist.su.se 08‑163120
Severin Ingman, Gustav Doktorand gustav.ingman@ekohist.su.se
Silberstein, Daniel Doktorand daniel.silberstein@ekohist.su.se 08‑164287
Sjöblom, Alf Post Doc alf.sjoblom@ekohist.su.se
Skoglund, Martin Amanuens martin.skoglund@ekohist.su.se 08‑161197
Stiglund, Jonatan Doktorand jonatan.stiglund@ekohist.su.se 08‑161158
Strollo, Emma Post doc emma.strollo@ekohist.su.se
Student, Testkonto Student test account ekohisttestkonto@student.su.se
Sundevall, Fia Forskare fia.sundevall@ekohist.su.se
Svanström, Yvonne Universitetslektor yvonne.svanstrom@english.su.se 08‑163591
Söderberg, Johan Professor emeritus Johan.Soderberg@ekohist.su.se 08‑164292
Warlenius, Rikard Lektor rikard.warlenius@ekohist.su.se

Kontakt

Besöksadress:
Ekonomisk Historiska institutionen
Universitetsvägen 10 A
Frescati, Stockholm
Södra huset ingång A, plan  9

Postadress:
Stockholms universitet
Ekonomisk historiska institutionen
106 91 Stockholm

Fakturaadress:

Stockholms Universitet
Box 50741
202 70 Malmö

Referensnr: 301

 

Telefon:
Växel 08-16 20 00
Fax: 08-16 81 08

Epost:
Kontakta respektive person direkt (förnamn.efternamn@ekohist.su.se). Om man inte vet vem man ska vända sig till, skickas e-post till studentexpeditionen@ekohist.su.se

Karta över Frescati